IMS kurs for akupunktører med Magnus Ruud og Tom Erik Torgersen
Nok en gang inviterer Etter- og videreutdanningsutvalget (EVU) i Akupunkturforeningen kurs for akupunktører i IMS, ad modum Dr. Gun. Siden legenden, Ronnie Hilland, nå dessverre har pensjonert seg (som 75 åring), så har han levert stafettpinnen til den yngre generasjonen. Kurset i år holdes av kiropraktor og akupunktør MAF, Magnus Ruud, sammen med fysioterapeut og akupunktør MAF, Tom Erik Torgersen.
Eksklusivt for Akupunkturforeningens medlemmer
Kurset er eksklusivt for Akupunkturforeningens medlemmer. Ved gjennomføring av kurset, vil akupunktørene være enda bedre rustet til å behandle muskel- skjelett lidelser med stor trygghet. Dette kan du lese mer om her.
Magnus er utdannet kiropraktor ved University of South Wales og som akupunktør ved Norges Helsehøyskole (nå Høyskolen Kristiania). Han har undervist for medisinstudenter, og både undervist og vært sensor på akupunkturstudiet og medisinsk grunnfag ved Høyskolen Kristiania. Han har også undervist i flere omganger innen IMS sammen med Ronnie Hilland, også på Høyskolen Kristiania. Magnus fikk utmerkelsen “årets student” i 2014 og graduerte fra USW med distinction (høyeste akademiske utmerkelse), og ble nominert for “Clinical excellence”. Han jobber i dag som kiropraktor og akupunktør MAF.
Tom Erik er utdannet fysioterapeut fra Reha-Schule i Berlin i Tyskalnd i 1994 og jobbet i privat praksis siden 1995. Utdanningen som akupunktør tok han ved Norsk Akupunkturskole i 2004. Han jobber i dag som fysioterapeut og akupunktør MAF og har vært engasjert i både Norges Roforbund og Norges Fotballforbund som fysioterapeut.
Kurs over to helger
Kurset går over to helger. Det anbefales at akupunktørene fullfører begge helgene.
DEL 1 vil finne sted i Oslo sentrum den 13.02.2026-15.02.2026.
DEL 2 vil bli den 10.4-12.4 2026 samme sted.
Earlybird pris frem til 15.1.2026.