deQI nummer 3 - september 2026

Nyttig informasjon fra nettredaktør – september 2026

Av Jeanette Johannessen, nettredaktør

Kjære lesere og kvalifiserte akupunktører!

På Landsmøtet i år ble noen endringer for deQI vedtatt. I år vil deQI inneholde faglig innhold kun i sommer utgaven, og i utgaven som publiseres før jul. Vår- og høst- utgavene vil kun inneholde informasjon og nytt fra utvalgene. Denne utgaven er derfor kun fra styret og utvalgene, men jeg vil likevel skrive noen ord om hva som skjer fremover.

Nå i september skal akupunktør MAF og dr. Minh Khai Mai-Thi, holde et webinar ved Northern College of Acupuncture med tema; Working with the ‘Ethereal and Corporeal Souls’ in Modern Acupuncture Practice. Webinaret er åpent for alle.

I oktober inviterer Etter- og videreutdanningsutvalget i Akupunkturforeningen et spennende kurs med Jamie Hamilton for medlemmene i Akupunkturforeningen. Så er du en kvalifisert akupunktør men enda ikke medlem i Akupunkturforeningen, anbefaler vi deg om å bli med på laget. Som medlem av Akupunkturforeningen er du del av et etablert fagmiljø og en forening som jobber for kvalitetssikring av akupunktører som en egen helsepersonellgruppe.

Du kan søke om medlemskap her.

Neste utgave av deQI er allerede under planlegging, og vi trenger vi flere som vil skrive. Det er mange av dere der ute som driver på med masse spennende fagutvikling, og som følger med på ulike saker som rører seg både her hjemme og ute i verden. Send oss ditt bidrag eller tips oss om saker. Vi hjelper til med språkvask så klart!

Henvendelser/spørsmål og/eller bidrag til deQI kan sendes til:
Hanne Aanensen – haanens@online.no

Og med dette ønsker jeg dere en riktig god høst!